ASCULTĂ LIVE
ASCULTĂ LIVE
Sorry, no results.
Please try another keyword

Taxă de salubrizare redusă la Salcea, în urma protestelor localnicilor

În urma protestelor localnicilor, Consiliul Local Salcea a diminuat taxa de salubrizare de la 300 la 240 lei pe an.

Totodată, pentru familiile cu peste 5 membri și venituri reduse, vor fi aplicate scutiri suplimentare, în funcție de situația financiară.

Persoanele sub 18 ani vor achita 25 % din cuantumul taxei, iar persoanele încadrate în grad de handicap grav sau accentuat – jumătate din valoarea taxei.

Primarul EZEKIEL BELȚIC a dat înapoi în fața criticilor populației, după ce anterior propusese o taxă de salubrizare asemănătoare cu cea din municipiul Suceava.

Consilierii locali din Salcea au revenit asupra deciziei, votând în unanimitate taxa anuală redusă la 240 lei.

Contribuabilii persoane fizice și juridice care vor achita integral taxele și impozitele locale până pe data de 31 martie vor beneficia de o reducere de 10 %.

CITEȘTE ȘI

Scandal la Salcea pe tema creșterii taxei de salubritate

DĂ-NE FOLLOW PE INSTA ȘI FACEBOOK!

Distribuie

Picture of Bogdan Diaconița

Bogdan Diaconița

Poate te interesează

Elevi suceveni medaliați la olimpiada națională de limba germană

Directorul TPL Suceava explică de ce șoferii de autobuz nu opresc întotodeauna în alveolele stațiilor

60.000 de vehicule înmatriculate, anul trecut, în județul Suceava

Podul de la Cornu Luncii deocamdată peticit, apoi reabilitat total cu fonduri europene

Sugerate