ASCULTĂ LIVE
ASCULTĂ LIVE
Sorry, no results.
Please try another keyword

Fălticenencele Daria Silișteanu și Aissia Prisecariu, aur la Campionatele Europene de înot în ape înghețate

După DARIA SILIȘTEANU, o altă înotătoare originară din Fălticeni a urcat pe cea mai înaltă treaptă a podiumului la Campionatele Europene de înot în ape înghețate din Italia.

Este vorba despre AISSIA PRISECARIU, care a câștigat medalia de aur în proba de 100 m spate, cu un nou record mondial – 1 minut 7 secunde 4 sutimi.

Reamintim că, anterior, DARIA SILIȘTEANU s-a impus în proba de 50 metri spate, realizând, de asemenea, un nou record mondial, cu timpul de 31 secunde și 34 sutimi.

La aceeași competiție, SILIȘTEANU și PRISECARIU au făcut parte și din echipa României care a cucerit o medalie de argint la ștafetă combinată 4 x 50 metri mixt.

Ambele sportive sunt antrenate de către profesorul ANDREI PINTICANU.

CITEȘTE ȘI

ACET majorează cu 17% tarifele la apă potabilă și canalizare în județul Suceava

DĂ-NE FOLLOW PE INSTA ȘI FACEBOOK!

Distribuie

Picture of Bogdan Diaconița

Bogdan Diaconița

Poate te interesează

Primăria Suceava împrumută peste 13 milioane lei pentru co-finanțarea unor proiecte europene

Primăria Poiana Stampei nu va organiza, în acest an, festivalul Flori de pe Dorna

Șoldan : Wizz Air va aduce, anul viitor, a treia aeronavă la baza de la Suceava

Consiliul Județean Suceava va aloca bonuri alimentare de 250 lei pensionarilor cu pensii minime, înaintea Crăciunului

Sugerate