ASCULTĂ LIVE
ASCULTĂ LIVE
Sorry, no results.
Please try another keyword

AUDIO / Pista Aeroportului Internațional Suceava este deszăpezită cu o cisternă și două tractoare

Deszăpezirea pistei Aeroportului Internațional Suceava se face cu două tractoare și o cisternă, aceasta din urmă având duzele de împrăștiere a materialului degivrant înfundate.

Pe fondul gerului și a vântului puternic, pista a înghețat ieri, iar 5 curse au fost rerutate pe alte aeroporturi sau anulate.

Președintele Consiliului Județean Suceava GHEORGHE ȘOLDAN a declarat astăzi că, nici la capitolul mecanici auto, aeroportul nu stă mai bine.

GHEORGHE ȘOLDAN a mai spus că administrația județeană va achiziționa pentru aeroport o autospecială de deszăpezire în valoare de aproximativ 1 milion euro, dar a adăugat că, în acest sezon rece, angajații va trebui să se descurce cu cisterna și cu cele 2 tractoare.

CITEȘTE ȘI

Crește numărul pasagerilor pe Aeroportul Internațional Suceava

DĂ-NE FOLLOW PE INSTA ȘI FACEBOOK!

Distribuie

Picture of Bogdan Diaconița

Bogdan Diaconița

Poate te interesează

Rîmbu continuă licitațiile pentru locurile de parcare de domiciliu din municipiul Suceava

AUDIO / Rectorul USV Prelipcean privește cu încredere mandatul de ministru al lui Dimian

AUDIO / Covașă rămâne consilierul primarului Rîmbu

AUDIO / Primarul Rîmbu suspendat 6 luni din PSD

Sugerate