ASCULTĂ LIVE
ASCULTĂ LIVE
Sorry, no results.
Please try another keyword

Dispensar nou la Cajvana, investiție de 6,7 milioane lei

În orașul Cajvana a început construcția unui nou dispensar, investiție derulată de Consiliul Județean în parteneriat cu Primăria locală.

Noua clădire va fi ridicată pe amplasamentul fostului dispensar, o clădire veche, demolată recent.

Dispensarul va avea 3  cabinete de medicină de familie, un cabinet stomatologic, săli de tratament și spații de sterilizare.

Proiectul include și 4 apartamente de serviciu, pentru atragerea și menținerea personalului medical în localitate.

În noul dispensar de la Cajvana va funcționa și o substație de ambulanță, care va deservi întreaga zonă.

Investiția este de 6 milioane 700 mii lei, din care 60 % va fi asigurat din bugetul Consiliului Județean Suceava, iar 40 % din cel al Primăriei Cajvana.

Termenul de finalizare a lucrărilor este de 1 an și jumătate.

CITEȘTE ȘI

Administratorul Public al CJ Suceava le cere salariaților mai multă seriozitate

DĂ-NE FOLLOW PE INSTA ȘI FACEBOOK!

Distribuie

Picture of Bogdan Diaconița

Bogdan Diaconița

Poate te interesează

Inteligența Artificială și suveranitatea digitală a Europei: vocea unei companii din Suceava, prezentă la Bruxelles și Luxemburg

APIA Suceava : scade numărul cererilor de plată, crește suprafața agricolă declarată

Sediu nou pentru Compartimentul Stare Civilă și Serviciul Local de Evidență a Persoanelor Fălticeni

Peste 5.400 de locuri la admiterea USV

Sugerate